تمیز کاری قبل از اسباب کشی


writer-avatar      writer-icon      نویسنده : آرال بار      calender-icon      تاریخ : مارس 14, 2019

تمیز  کردن منزل و شست و شوی لوازم و سطوح همیشه برای افراد خانواده یکی از دغدغه های اصلی می باشد. بسیاری از دوستان و آشنایان خود را میشناسید که این امر برای آنها آنقدر مهم و حیاتی است که اصطلاحا به وسواس دچار شده اند.

اسباب کشی با آرال بار

اما علاوه بر این، شست و شوی و تمیز کردن منزل ، هنگام اسباب کشی مسلما دارای اهمیت زیاد می باشد. مخصوصا قبل از اسباب کشی، زیرا که اولا نمیدانیم چه کسانی قبل از ما در این مکان زندگی می کرده اند و سطح بهداشت آنها در چه حد بوده است و ثانیا اینکه بعد از اسباب کشی بعلت شلوغی مکان و اشغال شدن تمامی فضای منزل یا محل کار، تمیز کردن و شست و شو آن مکان بسیار سخت و طاقت فرسا و همچنین زمان بر خواهد بود.

ما در این مقاله نکاتی را برای ایجاد و محافظت سلامت وسایل خود قبل از اسباب کشی و بعد از آن را بیان خواهیم کرد تا هم شما خاطره خوشی از اسباب کشی داشته باشید و هم وسایل و اجناس شما در نهایت سلامت باقی بماند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، مواد شوینده بسیاری اعم از جامد و مایع در بازار یافت میشود، اما نکته ی مهمی که در اینجا مطرح است این است که درست است مواد شوینده میتوانند با قدرت بالایی در زمینه ی شست و شو ظاهر شوند، اما ممکن است این مواد شوینده برای سلامتی ما نیز مضر باشند. برای همین  ما میتوانیم همچون گذشته از مواد کاملا طبیعی استفاده کنیم. مواردی همچون لیموترش، سرکه، گیلیسیرین، جوش شیرین و …

تمامی موارد فوق میتوانند جایگزین مناسبی برای تمیز کردن سطوح و اشیاء باشند اما مسلما در بعضی موارد بعلت قدیمی بودن لکه یا رنگی بودن لکه، چاره ای جز استفاده از مواد شوینده شیمیایی نداریم.

در موقع تمیز کردن منزل برای استفاده از مواد شوینده شیمیایی باید موارد زیر را رعایت کنیم:

 

1- مهمترین مسئله در مورد مواد شوینده شیمیایی همچون وایتکس (سفید کننده)، جرم گیر و ضد عفونی کننده ها، این است که حتما باید آن ها را در مکانی با ارتفاع بالا قرار دهیم، یا اگر مجبور به قرار دادن در مکان با ارتفاع کم هستیم، حتما مواد شوینده را در مکانی دارای قفل قرار دهیم.

کودکان همیشه بخاطر کنجکاوی و رنگی بودن، و مایع بودن مواد شوینده، توجه خاصی به آنها نشان میدهند. توجه کردن و رعایت این مسئله باعث جلوگیری از وقوع حادثه های تلخ و در نهایت محافظت کودکان شما می شود. اگر احیانا کودک شما حتی کمی از این محلول ها را خورده باشد سریعا به پزشک مراجعه کنید تا با داروهای مناسب دستگاه گوارش کودک شما را شست و شو دهد و از جذب مواد شیمیایی به بدن جلوگیری بعمل آید.

2- اگر هنگام اسباب کشی، فرزند زیر 12 سال دارید، برای جلوگیری از وقوع حادثه و همچنین برای راحت تر بودن اسباب کشی فرزندتان را به هیچ وجه تنها نگذارید یا اگر فرصت همچین کاری را ندارید حتما وی را به یکی از دوستان یا آشنایان بسپارید.

3- برای تمیز کاری و استفاده از شوینده ها، به هیچ وجه آن ها را ترکیب نکنید. وجود مواد شیمیایی خطرناک و ترکیب آنها با دیگر مواد شیمیایی ممکن است گازهای سمی از خود متصاعد کند و سلامتی شما را بخطر بیندازد.

4- برای استفاده از وایتکس (سفید کننده) حتما باید دقت خود را دوچندان برابر کنید. قطره ای از این مواد شوینده اگر روی لباس رنگی شما بریزد، بخاطر قدرت سفید کنندگی خود، رنگ لباس شما را خواهد برد. حتی اگر این قطرات روی لباس سفید شما هم بریزد بعلت دیده نشدن این قطرات و پاک نشدن آنها ممکن است مشکلات پوستی برای شما ایجاد کند.

5- حتما مواد شوینده ای که درب محکمی ندارند، یا از روش قدیمی همچون استفاده از ورق های نازک نایلونی برای محکم کردن درب. یا از ظرف دیگری استفاده کنید. چون احتمال سقوط و پخش شدن محتوای شوینده روی اجسام و کالاها وجود دارد. تعداد جابجایی اجسام در اسباب کشی مسلما بالاست. کافیست یکی از مواد شوینده مثل سفید کننده روی یکی از فرشها و یا موکت بریزد، خاطره ی خوشی ثبت نخواهد شد.

6- روی شوینده هایی که برچسب آنها کنده شده و یا نوشته های آن پاک شده، حتما اسم آن را روی کاغذی سفید با ماژیک تیره با نوشته ای بزرگ بنویسید و بچسبانید تا خدای نکرده بصورت اشتباهی مصرف نشود و یا توسط کودکان خورده نشود.

7- حتما هنگام استفاده از شوینده ها و در تمیز کاری از دستکش استفاده کنید. این کار باعث حفظ پوست دست شما از برخورد با مواد شیمیایی، گرد و خاک و کثیفی میگردد.

 

برای بسته بندی و تمیز کردن منزل خود می توانید از آرال بار در خواست کمک نمایید.

 

09148196630                                  04533627660

09147447145                                  04533611483

09920263372                                  04533627324

برادران بشیری

 
شماره تماس


09148196630 -- 04533627660

09147447145 -- 04533611483

09920263372 -- 04533627324

نشانی


اردبیل ؛ خیابان جامی
خدمات اسباب کشی، باربری، حمل اثاثیه، گاو صندوق، یخچال ساید، پیانو، بسته بندی منزل در اردبیل با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت . شبانه روزی، همین الان زنگ بزن

مطالب پیشنهادی