کارهایی که باید قبل از اسباب کشی منزل انجام داد


writer-avatar      writer-icon      نویسنده : آرال بار      calender-icon      تاریخ : مارس 14, 2019

یکی از کارهایی که باید قبل از تماس گرفتن با باربری انجام شود، ایجاد آمادگی قبل از اسباب کشی منزل می باشد. آماده سازی مکان جدید، حصول اطمینان از سالم بودن امکانات ساختمان جدید و … که به تفضیل در مورد آنها نکاتی ارائه داده خواهد شد.

خدمات اسباب کشی
.

آماده سازی مکان جدید اهمیت بسزایی در بین آمادگی قبل از اسباب کشی منزل دارد چرا که بعد انتقال اسباب به مکان جدید، دیگر فضا و امکان جابجایی بسیار سخت می شود.

در این مطلب توضیحاتی در مورد لیست کارهای قبل از اسباب کشی منزل ارائه داده می شود. آماده کردن این لیست  و رعایت اصول و نکات موجود در آن بسیار مهم هستند و باید بدقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرند:

1- تمیز کردن مکان جدید، اعم از جاروکشی، پاک کردن لکه های کف و دیوار، تمیز کردن شیشه ها، جمع آوری زباله ها و مواد زائد

2- تست کردن شیرهای آب سرویس و حمام بهمراه شیر ظرفشویی

3- تست کردن شیشه ها بهمراه درزگیری در صورت نیاز

4- بررسی گوشه های دیوار و کف ساختمان برای حصول اطمینان از نبود حشرات موذی

5- سم پاشی و پاک کردن سم در صورت وجود حشرات موذی

6- حصول اطمینان از کارکرد صحیح وسایل سرمایشی و گرمایشی

7- در صورت گاز سوز بودن وسایل گرمایشی، تست لوله گاز، بعلاوه لوله خروج گاز مونوکسید کربن بخاری.

در صورتیکه سیستم گرمایشی غیر گاز سوز اعم از فن کوئل یا شوفاژ باشد، حتما باید از سالم بودن راه ورود و خروج مایعات به دستگاه، و سالم بودن موتور خانه یا پکیج اطمینان حاصل کرد.

8- تست سیم کشیهای موجود بهمراه پریز برق، کلیدها و همچنین فیوز ها. برای راحت تر بودن مسئله، میتوانید از یک متخصص برق برای افزایش یا کاهش ظرفیت فیوز (بعنوان مثال برای آشپزخانه) کمک بگیرید.

9- آماده کردن انباری و تمیز کردن آن در صورت نیاز

10- ایجاد هماهنگی لازم با مدیر ساختمان و اطلاع به همسایگان جهت ایجاد آرامش ذهنی

با توجه به این مسائل براحتی توانسته اید قبل از اسباب کشی منزل تان، بسیاری مشکلات احتمالی را حل کنید! البته موارد دیگری هم وجود دارند که با رعایت آنها راحتی خیال بیشتری در اسباب کشی حاصل میشود. بعنوان مثال تعویض پریز ها و کلیدهای خانه برای جلوگیری از تعویض دوباره. تعویض لامپهای کهنه و … . یا اینکه قبل از اسباب کشی روی یک کاغذ، مکان جای گیری اسباب خانه و یا اصطلاحا دیزاین اولیه را در نظر بگیرید تا بعد از اسباب کشی، دچار سردرگمی و زحمت نشوید. چرا که در ابتدای اسباب کشی، بخاطر نبود برنامه صاحب خانه و تجمع اسباب، سردگمی حاصل می شود.

در بسیاری از مواقع، بعد از اسباب کشی، جای کافی برای نگهداری کارتن ها و جعبه ها در منزل وجود ندارد یا فرصتی مناسب برای جاسازی در منزل نیست. در چنین مواقعی براحتی میتوان کارتنها را در بخشی از خانه بطور موقت قرار داده و مشغول دیزاین داخلی خانه خود باشید و سپس بعد از اتمام کار جابجایی، سر فرصت مناسب، کارتن ها را در جای مناسبی جایگذاری نمایید.

البته هنگام وجود انباری و بعضا زیرزمین، میتوانید هنگام اسباب کشی، از خود کارکنان بخواهید تا کارتن ها را به آنجا منتقل کنند.

هنگام جابجایی، نوشتن نام کالاها و اجناس موجود در کارتن میتواند بعد از جابجایی و اسباب کشی منزل بسیار موثر باشد. بسیاری از کسانی که می خواهند جابجا شوند، همه ی کالاهایشان را بدون نوشتن اسم و بدون در نظر گرفتن دسته بندی، آنها را در یک کارت می ریزند. نتیجه این عمل سردرگمی بعد از جابجایی و صرف زمان بیشتر برای جداسازی و منظم کردن کالاها می باشد. برای فراگیری کامل تکنیک های بسته بندی لوازم منزل مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

تمیز کاری قبل از اسباب کشی

قرار دادن کالا ها در یک دسته بندی نیز برای راحتی کار بسیار مناسب است. وسایل آشپزخانه همچون ماهی تابه و قاشق و چنگال، نباید در کنار ظروف شکستنی و یا وسایل شخصی باشد.

همچنین یکی از موارد مهم قبل از اسباب کشی، مراجعه به ادارات برای طی مراحل اداری همچون اعلان جابجایی و آدرس جدید، منتقل کردن فیش های آب و برق و گاز و تلفن به نام خود و همچنین پیگیر شدن اینترنت ADSL می باشد. بسیاری از مواقع دوستان بعد از جابجایی به مکان جدید بعلت عدم پیگیری اینترنت خانگی، مجبورند بمدت تقریبا یک هفته منتظر وصل شدن خط اینترنت خود باشند. لازم بذکر است که در بعضی از مناطق خط جدید و امکان ثبت اینترنت جدید نیست! لذا پیگیری این موراد میتواند از مشکلات مذکور جلوگیری کند

برای بسته بندی لوازم منزل خود می توانید از آرال بار در خواست کمک نمایید.

 

09148196630                                  04533627660

09147447145                                  04533611483

09920263372                                   04533627324

برادران بشیری

 
شماره تماس


09148196630 -- 04533627660

09147447145 -- 04533611483

09920263372 -- 04533627324

نشانی


اردبیل ؛ خیابان جامی
خدمات اسباب کشی، باربری، حمل اثاثیه، گاو صندوق، یخچال ساید، پیانو، بسته بندی منزل در اردبیل با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت . شبانه روزی، همین الان زنگ بزن

مطالب پیشنهادی